Rodzaje pasków i sznura do zwijaczy

Rolety automatyczne w większości posiadają standardowy rozmiar taśmy o szerokości 14-15mm. Taśma do rolet zawsze jest dostosowywana pod konkretne urządzenia, zwijacze do rolet a nawet dopasowywana pod względem stylistycznym. W zależności od tego z jakim zwijaczem do rolet mamy do czynienia, taka taśmę należy użyć. Mocniejsze paski będą zamontowane w zwijaczu, który ma unieść większy ciężar, natomiast tam gdzie waga jaką trzeba udźwignąć jest niewielka, standardowa również zastosujemy inne paski do zwijaczy. Paski do zwijaczy o szerokości 14-15 mm są paskami najczęściej stosowanymi!

tasma-do-zwijacza-14-mm-biala
tasma-do-zwijacza-14-mm-czerwona
tasma-do-zwijacza-14-mm-bicolor-bezowo-szara

Rzadziej stosuje się taśmy, paski o szerokości 22mm. do zwijaczy do rolet. Są one jednak również dostępne i można śmiało rzec, że poprzez ciągłe rozrastanie się branży automatyki do rolet i bram rolowanych tudzież markiz ( na przykład w przydomowych ogrodach), zaczynają się coraz częściej pojawiać na rynku. Należy pamiętać aby pasek, taśma jaka będzie używana do zwijacza do rolet powinna być dostosowana odpowiednio i dobrana najlepiej przez specjalistę, który na co dzień ma do czynienia z podobnymi urządzeniami. Kolorystykę można dopasować do wystroju domu, mieszkania bądź biura.

tasma-do-zwijacza-20-mm-szara
tasma-do-zwijacza-22-mm-bicolor-bezowo-szara
tasma-do-zwijacza-22-mm-bialo-szara

Tym razem nie taśma, a sznur do rolet. Najbardziej standardowy przekrój sznura posiada 4mm średnicy i zazwyczaj w zupełności to wystarcza. W tym przypadku jednak należy zwrócić uwagę na dość zasadniczą kwestię jaką jest stan przelotki i w razie konieczności - dokonać jej wymiany. Przelotki do taśm dostępne są w naszym sklepie: Rolety automatyczne sklep internetowy

sznurek-do-zwijacza-fi-45-mm-zloty-dab
sznurek-do-zwijacza-fi-36-mm-czarno-bialy
sznurek-do-zwijacza-fi-4-mm-bialy

Przelotki na sznur dostępne są pod tym adresem: Przelotki do Sznura sklep